Historie

Skupina Želví nervy hrající folkrock s občasnými prvky folklóru vznikla v roce 1994 na festivalu Zahrada ve Strážnici, kde její zakládající člen Tomáš Červenka vystupoval již několik let jako písničkář. Několik muzikantů z Dolních Bojanovic se domluvilo v noci pod velkým stromem u dobrého pití a rukou plných kytar, že by to spolu mohli zkusit. Netrvalo dlouho a kapela začala slavit úspěchy na místních a regionálních přehlídkách.

V roce 1996 na sebe Želví nervy upozornily v Konkurzu Zahrady, a to v prestižní soutěži "O krtečka", kdy díky hlasům diváků skončily na sedmém místě z třiceti vybraných skupin, (celkem cca 400 kapel).

Mimo spousty regionálních přehlídek a koncertů stojí za zmínku také účast na Mohelnickém dostavníku (1997), soutěžní přehlídce Moravský vrabec (1999) a několika ročnících Radimovské šopy, kam v roce 2009 po desetileté pauze opět zavítala. V létě roku 1999 totiž kapela přerušila činnost z důvodů rodících, ženících a domy stavících. V létě, roku 2010, se navrátila k občasné činnosti trošku zpožděnou oslavou patnáctého výročí svého založení vydáním profilového alba.

Kontakt

Tomáš Červenka

cervo(zav.)seznam.cz

+420 723 14 17 šestnáct

Vyhledávání

© 2009 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si www stránky zdarma!Webnode